مقایسه سرفیس پرو ۷ و سرفیس پرو X

مشکل خاموش شدن سرفیس پرو 7 |گارنتی آرتل

سرفیس پرو جدید ترین عضو خانواده مایکروسافت به شمار می رود. این دستگاه از سیستم های ۶۴ بیتی پشتیبانی کرده و با ویندوز ۸ پرو کاملاً سازگار است. خوشبختانه سرفیس پرو قابلیت سازگاری با ویندوز ۸.۱ پرو و ویندوز ۱۰ را دارا است. این دستگاه که با عنوان دستگاه های هیبریدی شناخته می شوند، در واقع تبلت هایی هستند که می تواند به عنوان جایگزین مناسبی برای لپ تاپ ها نیز مورد استفاده قرار گیرند. در ادامه با ما همراه باشید تا به مقایسه سرفیس پرو X و سرفیس پرو ۷ بپردازیم.

کاربرانی که به دنبال راهی برای فرار از مشکلات ناشی از سازگاری و اجرای نرم افزارهای متفاوت هستند می توانند، یکی از نسخه های سرفیس پرو مایکروسافت را انتخاب کنند. در صورتی که به دستگاهی نیاز دارید که قابلیت هایی بیشتر از تبلت را برای شما به ارمغان آورده و از سیستم های رایانه اندکی نیز سبک تر باشد باید به سراغ یکی از مدل های سرفیس پرو باشید. مطمئن باشید این مدل ها می توانند پردازش های موردنظر شما را به خوبی به انجام برسانند.

 

طراحی سخت افزاری سرفیس پرو ۷ در مقابل سرفیس پرو X

مایکروسافت در طراحی سخت افزار سرفیس پرو سنگ تمام گذاشته است. صفحه نمایش لمسی سرفیس پرو ایکس با اندازه ۱۳ اینچی خود، فضای بیشتری را در مقایسه با صفحه نمایش لمسی ۱۲.۳ اینچی سرفیس پرو ۷ در اختیار کاربران قرار داده است.

مایکروسافت در طراحی سرفیس پرو X تمام تلاش خود را به کار بسته است تا صفحه نمایش بزرگ تری را در قالب آشنای سرفیس پرو ۷ بگنجاند. طراحی سرفیس پرو X به خلق دستگاهی با صفحه نمایش لمسی بزرگ تر و در عین حال وزن سبک تر و طراحی درخشان تر انجامیده است.

در طراحی سرفیس پرو X شاهد شکافی به اندازه انگشت شصت هستیم. اما از آنانی که رنگ دستگاه کاملاً سیاه بوده و لبه ها نیز به رنگ سیاه طراحی شده اند، تنها زمانی که دستگاه را به حالت تبلت مورداستفاده قرار دهید، متوجه این شکاف خواهید شد.

 

مقایسه سرفیس پرو ۷ و سرفیس پرو X

 

تفاوت های ظاهری سرفیس پرو ۷ و سرفیس پرو ایکس

اگر این دو دستگاه را در کنار یکدیگر قرار دهیم، شاهد تفاوت های فاحشی در ساختار ظاهری این دو دستگاه خواهیم بود. در واقع سرفیس پرو ۷ در مقایسه با سرفیس پرو ایکس دستگاه از مد افتاده و قدیمی تر به نظر می آید.

گویی صفحه نمایش این دستگاه بیش از حد فشرده شده است. از این گذشته سرفیس پرو X به وجود انحنا در لبه ها و طراحی باریک تر به راحتی در دست نگه داشته می شود. در واقع سرفیس پرو X در مقایسه با سرفیس پرو ۷ بیشتر احساس استفاده از یک تبلت را تداعی خواهد کرد.

 

تفاوت های بنیادین سرفیس پرو X و سرفیس پرو ۷

زمانی که صحبت از انتخاب پورت های USB به میان می آید، شاهد تفاوت های بنیادی این دو دستگاه خواهید بود. مایکروسافت برای سرفیس پرو ایکس دو پورت یو اس بی تایپ سی (USB-C) در نظر گرفته است. اما بسیاری از افراد پورت های (USB A) و (USB C) که به صورت مجزا در سرفیس پرو ۷ گنجانده شده است را بیشتر می پسندند. اگرچه ظهور دستگاه هایی که از به یو اس بی تایپ سی نیاز دارند همواره در حال افزایش است. اما همچنان USB تایپ A مورد استقبال عموم قرار می گیرد.

در مقایسه سرفیس پرو ۷ با سرفیس پرو X در می یابیم که پرو ۷ دارای شکافی برای قرار گرفتن کارت حافظه میکرو است اما پرو ایکس دارای غلافی حاوی محفظه ای برای کارت حافظه SSD و محل قرارگیری سیم کارت است.

 

علی ابراهیم پور
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *