مشکل کار نکردن لاگین با حسگر اثر انگشت و PIN‌ در Windows Hello

اگر برای ورود به سرفیس خود با windows hello مشکل دارید راه حل های زیر را امتحان کنید.

اگر با حسگر اثرانگشت کیبورد دستگاه خود مشکل دارید به قسمت چگونه کیبورد خود را به فینگر پرینت ایدی مچ کنیم بروید.

 

قبل از اینکه شروع کنید:

از تنظیم بودن windows hello بر‌ روی دستگاه خود اطمینان حاصل فرمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی انجام این کار به آموزش تنظیم windows hello  بروید.

آپدیت ها را بررسی کنید و سپس سرفیس خود را restart کنید.

ممکن است دستگاه شما نیاز به بروزرسانی درایو سخت افزاری داشته باشد که در دسترس باشد و یا در انتظار راه اندازی مجدد باشید. برای چک کردن آپدیت ها به start> settings> updates and security> windows hello updates> check for updates   بروید و هر آپدیتی را که نیاز دارید نصب کنید. بعد از اینکه آپدیت های مورد نیاز را نصب کردید به start> power> Restart (update and restart) بروید.

اکنون دوباره سعی کنید با استفاده از windows hello وارد سیستم شوید. وقتی سرفیس شما صورت یا اثر انگشت شما را تشخیص دهد به طور خودکار وارد به سیستم ویندوز می شود.

توجه: اگر چندین روش ورود به سیستم مانند گذرواژه، پین و windows hello را نشان می دهد برای بررسی اینکه windows hello کار میکند باید آن را انتخاب کنید.

 

مشکل کار نکردن لاگین با حسگر اثر انگشت و PIN‌ در Windows Hello

 

windows hello  مرا نمی شناسد، یا هنگام تلاش برای ورود به سیستم پیام خطایی دریافت می کنم!

اگر چهره یا فینگرپرینت شما به درستی اسکن نشده است یا اگر از انگشت اشتباه برای ورود به سیستم استفاده می کنید، هنگام ورود به سیستم از طریق windows hello  پیغام خطا دریافت خواهید کرد. اگر چنین پیغامی دریافت کردید به جای آن با پین(PIN) یا رمز ورود را وارد کنید و سپسlogin  (لاگین) را انتخاب کنید و سپس windows hello  را دوباره راه اندازی کنید.

اگر هنگام ورود به سیستم از طریق windows hello پیغام خطای زیر را دریافت کردید، مراحل زیر را امتحان کنید.

 

نمی تواند شما را بشناسد لطفا با پین وارد شوید. (Couldn’t recognize you. Please sign in with your PIN.)

اگر از عینک استفاده میکنید و تشخیص چهره را تنظیم نکرده اید که شما را با عینک یا بدون عینک بشناسد، این پیغام خطا می تواند رخ دهد. اگر دستگاه از لحاظ مکانی جابه جا شده باشد و شرایط نوری در محیط جدید متفاوت باشد این اتفاق ممکن است رخ دهد.

برای بهبود عملکرد تشخیص به بخش start> settings> Accounts> sign in options> windows hello face  را انتخاب کرده و سپس Improve recognition را انتخاب کنید.

 

اگر خواننده اثر انگشت روی کاور کیبورد سرفیس پرو شما کار نمی کند، آن را جدا کرده و سپس دوباره کیبورد را به سرفیس متصل کنید.

اگر نمی توانید با استفاده از خواننده فینگرپرینت سرفیس لپ تاپ گو به سیستم وارد شوید در اینجا چند مورد را امتحان کنید البته توجه کنید که بعضی از مدل های سرفیس لپ تاپ گو دکمه اثر انگشت ندارند!

  • مطمئن شوید که چراغ LED در اطاف دکمه پاور روشن است این به این معنی است که دکمه پاور اکنون به عنوان خواننده اثرانگشت عمل می کند.
  • از همان انگشتی که هنگام ثبت فینگر پرینت استفاده کرده اید استفاده کنید.
  • انگشت خود را در زاویه دیگری قرار دهید یا سعی کنید انگشت خود را مدت زمان بیشتری روی آن نگه دارید.
  • مطمئن شوید که انگشت شما کاملا خشک و تمیز است.

اگر اثر نکرد با استفاده از پین وارد شوید و سپس یکی از راه های زیر را امتحان کنید.

یک فینگرپرینت دیگر اضافه کنید برای انجام این کار به start> settings> Accounts> sign in options> windows hello finger print> add another بروید.

  • فینگرپرینت خود را حذف کنید و آن را دوباره تنظیم کنید. برای تنظیم کردن فینگر پرینت به start> settings> Accounts> sign in options> windows hello finger print> remove بروید و بعد از آن set up  را انتخاب کنید تا دوباره تنظیم کنید.

اگر شما نمی توانید با فینگر پرینت وارد سیستم شوید شما نیاز دارید که آن را ریست کنید. برای انجام این کار با پسورد خود وارد سیستم شوید و سپس به Start> settings> Accounts> sign in options> Windows hello PIN بروید و I forgot my PIN  را انتخاب کنید.

سپس رایانه خود را بازیابی یا تنظیم مجدد کنید. اگر windows hello  قبلا کار میکرد ممکن است برنامه، درایو یا به روز رسانی هایی که اخیرا نصب شده است ممکن است باعث ایجاد این مشکل شود. برای حل این مشکل دستگاه را restart  کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر به بازیابی یا تنظیم مجدد سرفیس برای ویندوز 10 مراجعه کنید.

 

منبع: https://support.microsoft.com

 

 

کلیدواژه : سرفیسویندوز 10
زهرا سلیمی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.