مشکل پورت USB 2 لپ تاب های macbook pro، macbook air 2020

بررسی مک بوک ۱۳ اینچ مدل ۲۰۲۰

بسیاری از کاربران macbook pro و  macbook air 2020 از درگاه usb 2 این محصول شکایت داشتند.

آنها از اینکه این محصول با لوازم جانبی مربوط، مجهز به نسل دوم درگاه usb سازگاری ندارد شکایت کردند و مدعی هستند این مسئله باعث کرش کردن و فریز شدن ویندوز می شود.

طبق گزارشات بدست آمده این مشکل فقط در مدل های سال 2020 این لپ تاپ ها مشاهده شده که تعداد قابل توجهی از کاربران در ردیت و انجمن های پشتیبانی اپل بروز این مشکل را تائید کرده اند.

یکی از مشتریان ادعا میکند زمانی که این مشکل برایش پیش آمد ارتباط با usb قطع شده و تنها کاری که می توانست برای این مسئله انجام دهد restart کردن سیستم بود. او می گوید : من یک هاب اکسترنال usb c  به دستگاهم وصل کردم سپس ماوس و کیبورد را به آن متصل کردم اما بعد از مدتی یا چند ساعت تمامی لوازمی که usb نوع 2 دارند قطع می شوند و از کار می افتند.

هنوزعلتی برای بروز این مشکل پیدا نشده است.

اکثر نارضایتی ها بر این اساس است که زمانیکه تجهیزات مجهز به usb نوع 2 به یک هاب usb وصل می شوند از کار می افتند ولی لپ تاپ های macbook با لوازم مجهز به usb نوع 3 و 3.1 به مشکل برنمی خورند.

کاربر دیگری برای رفع این مشکل می گوید :

Macbook 2019  چنین مشکلی نداشت اما من هم با مدل 2020 به این مشکل برخوردم. راه حل من برای رفع این مشکل استفاده از هاب نوع تاندربولت به جای نوع c است.

ممکن است این یک مشکل نرم افزاری باشد و اپل در جستجوی راه حل برای رفع این مشکل است. کاربران macbook pro   و macbook air 2020  باید منتظر بروزرسانی جدید MacOS باشند.

علی ابراهیم پور
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.