مشکل داغ شدن سرفیس پرو و دلایل ایجاد آن

آیا سرفیس پرو 7 برای برنامه نویسی مناسب است؟

یکی از مهمترین مشکلات شایع سرفیس ها که می توان به آن اشاره داشت مشکل داغ شدن سرفیس پرو می باشد.، که به عنوان مشکل جدی از آن یاد می شود و در کنار آن ممکن است. مشکلات دیگری از جمله خرابی فلت، دوربین، پاور و … هم رخ دهد.

دلایل بسیار زیادی برای داغ شدن سرفیس ها وجود دارد.که در این مقاله به بررسی هر یک از این روش ها و رفع مشکل داغ شدن سرفیس پرو می پردازیم. اما ضروری است که قبل از بررسی این مشکل به معرفی سرفیس پرو بپردازیم .امید است که با رفع این مشکل بر عملکرد و کارایی دستگاه افزوده شود.

 

معرفی دستگاه سرفیس پرو

سرفیس پرو یک لپ تاپ چند کاره است که بهره وری شما را افزایش می دهد. و به شما فرصتی می دهد تا بازی های مورد علاقه خود را انجام دهید. شما می توانید سطح حرفه ای را حتی با قیمت پایین تر اما با ویژگی های درجه بالا دریافت کنید. صرف نظر از همه این موارد، چند مشکل وجود دارد. که سطح حرفه ای این دستگاه زود گرم می شود که این خود به مرور مسئله ساز می شود و کارایی شما را کاهش می دهد.که در مواردی ممکن است دستگاه گیرد.

مهمترین سوالاتی که در هنگام گرم شدن سرفیس برای ما پیش می آید شامل موارد زیر است. پس چه باید کرد؟ چگونه می توان این مشکل را حل کرد؟. چگونه می توان با وضعیت گرمای بیش از حد سطح حرفه ای کنار آمد؟.

 

برای مقابله با مشکل داغ شدن سرفیس پرو چه باید کرد؟

مشکلات گرمای بیش از حد Surface Pro ممکن است به اشکال دیگری نیز ایجاد شود. این موضوع ممکن است در نسخه های مختلف مثلا سرفیس پرو 6،7، 3 و … وجود داشته باشد. مسائل مرتبط زیادی با گرمای بیش از حد وجود دارد. که برای رهایی از این مشکل راه حل هایی را ارائه کرده ایم.

داغ شدن بیش از حد سرفیس پرو هنگام شارژ: برخی از کاربران شکایت دارند که وقتی سرفیس پرو آنها برای شارژ وصل می شود، بیش از حد گرم می شود. دلایل مختلفی سبب بروز این مشکل می شود. ممکن است استفاده متغیر از ولتاژ باشد. پس برای جلوگیری از این وضعیت پیشنهاد می شود که. از یک سوکت با کیفیت مناسب استفاده کنید. همچنین هنگام شارژ شدن از سطح Pro دوری کنید.

سوسو زدن بیش از حد صفحه نمایش Surface Pro: در این شرایط، صفحه نمایش Surface Pro فقط به دلیل داغ شدن بیش از حد شروع به سوسو زدن می کند. به خاطر داشته باشید که دمای بالا می تواند باعث ایجاد مشکلاتی از جمله خروج صفحه نمایش و کم و زیاد شدن نور صفحه نمایش شود.

گرمای بیش از حد و خاموش شدن سرفیس پرو: وقتی سرفیس پرو بیش از حد گرم می شود، ممکن است خود به خود خاموش شود.، حتی بدون اینکه قبلاً هیچ اعلانی داده شود. بنابراین قبل از ورود به مراحل پیشرفته تر، بهتر است چند مرحله اساسی را دنبال کنید. می‌دانید که گرمای بیش از حد ممکن است زمانی رخ دهد که کاربران به‌درستی سیستم را مدیریت کنند.

 

مشکل داغ شدن سرفیس پرو

 

مراحل اساسی برای دنبال کردن کاهش گرم شدن سرفیس

1: بخش گرد و غبار و تهویه را بررسی کنید.

2: مرورگر خود را بررسی کنید.

سرفیس

راه حل هایی برای غلبه بر مشکل گرمای بیش از حد سرفیس

  • به روز رسانی سیستم عامل خود را در نظر بگیرید.
  • بستن برنامه های پس زمینه که زیاد ضرروری نیستند.
  • قرار دادن حالت Power به پایین ترین سطح
  • رفع نهایی: سیستم خود را بازنشانی (reset) کنید. برای رفع این مشکل و گرمای بیش از حد سرفیس پرو، می توانید سیستم خود را ریست کنید. اغلب، گرمای بیش از حد به دلیل برنامه های شخص ثالث اتفاق می افتد.، بنابراین reset کردن عملکرد لپ تاپ شما را بالا می برد و می توان برنامه ها را دوباره در آن نصب کرد.

 

بکارگیری نکات و ترفندهای مهم برای جلوگیری از مشکل داغ شدن سرفیس پرو در آینده

  • یکی از مهمترین ترفندها این است که از اورکلاک سرفیس پرو اجتناب کنید. زیرا هنگام انجام برنامه نویسی سنگین گرمای جزئی را تجربه خواهید کرد. اما به یاد داشته باشید که اورکلاک تصویر را به طور کامل تغییر می دهد.
  • برای دور نگه داشتن سیستم از گرمای بیش از حد، توصیه می شود که از یک پد خنک کننده با کیفیت خوب استفاده شود. که این دستگاه به تعادل گرما و خنک نگه داشتن سیستم در حین کار کمک می کند.
  • می توان با قرار دادن سرفیس پرو در مکانی خنک از آن استفاده کنید. مکان خنک به سال های خدمات و کارایی آن اضافه می کند.
  • علاوه بر این می توانید از فن USB نیز برای مقابله با خطای گرمای بیش از حد استفاده کنید. مهم نیست چقدر برنامه های سنگین اجرا می کنید. یا بازی های سختی که انجام می دهید، لپ تاپ شما گرم نمی شود.

 

در صورت پرسش هرگونه سوال یا مشاوره می‌توانید با بخش تعمیرات سرفیس مجموعه آرتل تماس حاصل فرمایید تا تکنسین‌های مجرب ما شما عزیزان را راهنمایی کنند.

 

علی ابراهیم پور
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.