طریقه استفاده از ایرپاد پرو برای کاربران جدید

طریقه استفاده از ایرپاد پرو

ایرپاد پرو اپل یکی از محبوب‌ترین هدفون‌ها در میان محصولات موجود در بازار است. طریقه استفاده از ایرپاد پرو اپل کار چندان پیچیده‌ای نیست اما متصل کردن آن به گوشی اندرویدی می‌تواند کمی گیج کننده باشد. به تبع AirPods Pro با گوشی‌های آیفون سازگاری بیشتری دارد. بنابراین قابلیت‌های آن بر روی گوشی‌های اندرویدی ممکن است محدود یا غیرفعال شوند. در این مقاله قصد داریم به طریقه استفاده از ایرپاد پرو و نحوه اتصال آن به گوشی همراه بپردازیم.

 

نحوه اتصال ایرپاد پرو به گوشی آیفون

  1. برای متصل کردن ایرپاد پرو به گوشی آیفون کافیست بلوتوث گوشی را روشن کرده و درب جعبه هدفون را باز کنید. با این کار پیامی بر روی گوشی شما مبنی بر تمایلتان برای اتصال هدفون ظاهر می‌شود.
  2. گزینه Connect را انتخاب کنید تا هدفون ایرپاد پرو به گوشی شما متصل شود. AirPods Pro علاوه بر گوشی، توسط تمامی دستگاه‌های شما که از طریق حساب iCloud با یکدیگر در ارتباط هستند، قابل استفاده است.

 

طریقه استفاده از ایرپاد پرو

برای متصل کردن ایرپاد پرو به گوشی آیفون کافیست درب جعبه هدفون را باز کنید.

 

طریقه استفاده از ایرپاد پرو بر روی گوشی آیفون

  • شما به راحتی می‌توانید از میزان شارژ گوشی‌ها و جعبه شارژ ایرپاد پرو از طریق گوشی خود با خبر شوید. کافیست قفل صفحه گوشی خود را باز کرده و درب جعبه شارژ ایرپاد پرو را بگشایید.

 

طریقه استفاده از ایرپاد پرو

نمایش شارژ ایرپاد پرو

 

  • ایرپاد پرو به سیستم ANC یا حذف صداهای مزاحم مجهز است. این قابلیت در هنگام مکالمه صداهای اطراف را به طور کلی حذف می‌کند. از این رو در هنگام تماشای فیلم یا گوش دادن به موسیقی و پادکست می‌توانید آن را خاموش کنید. برای غیر فعال کردن قابلیت ANC کافیست انگشت خود را بر روی حسگر یکی از گوشی‌های هدفون نگه دارید. همچنین می‌توانید از قسمت Control Center انگشت خود را بر روی نوار لغزنده تنظیم صدا نگه دارید.

 

طریقه استفاده از ایرپاد پرو

می‌توانید از قسمت Control Center قابلیت ANC ایرپاد پرو را غیر فعال کنید.

 

  • یکی از قابلیت‌های بسیار محبوب و کاربردی ایرپاد پرو Find My است. Find My محل دقیق ایرپاد را در زمان گم شدن به شما نشان می‌دهد. برای این کار کافیست نرم افزار Find My را باز کرده و از لیست Devices ایرپاد پرو را انتخاب نمایید تا محل دقیق آن را بر روی نقشه مشاهده کنید.

 

طریقه استفاده از ایرپاد پرو

Find My محل دقیق ایرپاد را در زمان گم شدن به شما نشان می‌دهد.

 

آموزش استفاده از ایرپاد پرو بر روی گوشی‌های اندرویدی

پیش از اینکه با طریقه استفاده از ایرپاد پرو آشنا شویم، ابتدا باید آن را به واسطه امواج بلوتوث به تلفن همراه متصل کنیم. نحوه اتصال ایرپاد اپل به اندروید با گوشی‌های آیفون کاملا متفاوت و به صورت زیر است:

  1. به بخش تنظیمات گوشی خود وارد شوید و بلوتوث را روشن کنید.

 

طریقه استفاده از ایرپاد پرو

Bluetooth ON

 

  1. سپس در حالتی که ایرپادها درون جعبه هستند درب آن را باز کنید.
  2. کلید تعبیه شده بر روی جعبه شارژ را تا زمانی که چراغ آن به رنگ سفید چشمک زن تغییر کند، نگه دارید.
  3. پس از مشاهده نام AirPods Pro در لیست دستگاه‌های قابل اتصال بلوتوث، آن را انتخاب کرده و سپس گزینه Pair را لمس کنید.

 

طریقه استفاده از ایرپاد پرو

دکمه تعبیه شده بر روی جعبه ایرپاد پرو را برای فعال کردن حالت Pairing نگه دارید.

 

کنترل پخش موسیقی

هرکدام از گوشی‌های ایرپاد پرو به یک حسگر لمسی به جای دکمه فیزیکی برای کنترل راحت‌تر مجهز شده‌اند و بسته به حالت‌های استفاده، قابلیت متفاوتی از خود نشان می‌دهند. از این رو در حالت پخش موسیقی با یک بار لمس ایرپاد می‌توانید آهنگ را متوقف یا مجددا پخش کنید. اگر 2 بار پشت سر هم آن را لمس کنید آهنگ بعدی را پخش می‌کند و با سه بار لمس به آهنگ قبل بر می‌گردد. همچنین با کشیدن انگشت بر روی پایه هدفون به سمت پایین صدا کاهش و با کشیدن انگشت در جهت عکس صدا افزایش می‌یابد.

 

مدیریت تماس‌ها

می‌توانید با یک بار لمس گوشی ایرپاد پرو تماس‌های ورودی خود را پاسخ دهید و با دو مرتبه لمس اقدام به پایان تماس نمایید. همچنین برای تماس‌های انتظار یا پشت خطی کافیست در حین مکالمه یک بار ایرپاد را لمس کنید. با این کار تماس فعلی به حالت انتظار یا  Hold رفته و تماس پشت خطی برقرار می‌گردد. برای اتمام حالت انتظار و بازگشت به تماس اولیه کافیست دو مرتبه ایرپاد پرو را لمس نمایید.

قابلیت Hey Siri با گوشی‌های اندروید سازگار نیست و نمی‌تواند در برقراری تماس یا سایر فرمان‌های صوتی شما را یاری دهد.

علی ابراهیم پور
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.