سیکل باتری مک بوک چیست و چطور بدست می آید؟

سیکل باتری مک بوک

بسیاری از افراد از  تعداد سیکل باتری مک بوک خود اطلاعات دقیقی ندارند و نمی دانند، که داشتن اطلاعات کافی در این مورد چقدر می تواند به طول عمر باتری آن ها بیفزاید. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا از این اطلاعات آگاهی بیشتری کسب کنید.

ابتدا باید بدانید که سایکل باتری مک بوک چقدر است و چگونه می توان به سلامت آن کمک کرد؟ آگاهی از تعداد سیکل باتری مک بوک می تواند به تعیین تعداد دفعاتی که می توانید آن را به طور کامل شارژ کنید کمک کند. به این دلیل که باتری های مک بوک دارای تعداد مشخصی از سیکل شارژ باتری هستند که این مسئله در انواع مدل های آن متفاوت است. پس از اتمام سیکل تعیین شده برای شارژ باتری مک بوک، باید انتظار آن را داشته باشیم که سلامت باتری کاهش یافته و عملکرد آن با اختلالاتی همراه شود.

حال باید بدانیم که سیکل کامل شارژ باتری مک بوک به چه معناست؟ در ساده ترین شکل ممکن یک سایکل باتری مک بوک به معنی رسیدن به صد در صد شارژ و استفاده کامل آن تا نزدیک به صفر درصد است. اما یک راه حل ساده می تواند این سیکل را به حداقل تعداد دفعات شارژ کامل، کاهش دهد. برای این کار اگر نیمی از باتری مک بوک را استفاده کرده اید، آن را دوباره شارژ کنید و این کار را تکرار کنید. این عملیات شارژ باتری را به جای دو سیکل شارژ، یک بار مورد محاسبه قرار می دهد.

 

نحوه بدست آوردن تعداد دفعات شارژ باتری مک بوک

دانستن چگونگی بررسی سیکل باتری مک بوک به شما کمک می کند، تا به درستی از آن استفاده کنید. همچنین شما را در جریان زمان تعویض باتری مک بوک قرار می دهد و در نتیجه به افزایش طول عمر آن کمک می کند.

یکی از سوالات رایج این است، که تعداد سیکل ایده آل برای شارژ باتری مک بوک چقدر است؟ باید بگوییم که این موضوع ارتباط مستقیم با مدل مک بوک مورد استفاده شما دارد، اما به طور متوسط حدود 1000 بار می باشد.

با انجام این عملیات می توانید نحوه بررسی سیکل باتری مک بوک را شخصا انجام دهید:

  • کلید Option را انتخاب کرده و نگه دارید، سپس بر روی منوی اصلی اپل کلیک کنید
  • اطلاعات سیستم (MacBook Pro) را انتخاب کنید، سپس پاور (Power) را از نوار کناری انتخاب کنید.

 

سیکل باتری مک بوک

 

در این قسمت می توانید اطلاعات دقیق راجع به سیکل باتری و تعداد دفعات استاندارد برای شارژ آن را مشاهده کنید. برای بررسی دقیق تر در ادامه به توضیح کوتاهی در مورد این اطلاعات می پردازیم.

 

  • Service Battery: به این معناست که باتری نیاز به تعمیر و یا عیب یابی دارد.
  • Replace Soon: به این معناست که باتری از تعداد سیکل های استاندارد فراتر رفته و دیگر نمی تواند شارژ نگه دارد. در این مرحله اگرچه باتری هنوز کار می کند، اما باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید.
  • Replace Now: با مشاهده این پیغام باید سریعا نسبت به تعویض باتری خود اقدام کنید و در این مدت حتما با اتصال مک بوک خود به برق از آن استفاده کنید.

 

 

 

چگونه شارژ باتری مک بوک را مدیریت کنیم؟

باز ماندن برخی از نرم افزارهای مورد استفاده در مک بوک، باعث خالی شدن زود هنگام شارژ باتری مک بوک شما می شود. گاهی نیز بدون اینکه متوجه شده باشید، چندین برنامه را با هم باز می کنید و یادتان می رود که به طور کامل آن ها را ببندید. برای بررسی و بستن برنامه های غیرضروری که از آن بی خبر هستید، می توانید از این طریق اقدام نمایید:

  • در پنجره Finder جدید، گزینه Applications را از نوار کناری انتخاب کنید.
  • به Utilities > Activity Monitor بروید.
  • نگاهی به CPU، به ویژه زیر ستون‌های CPU و GPU بیندازید.
  • برنامه های غیرضروری را انتخاب کرده و بر روی دکمه X کلیک کنید.

 

سایکل باتری مک بوک

 

با به روز رسانی منظم می توانید تعداد دفعات شارژ باتری مک بوک را افزایش دهید. به این دلیل که مک بوک شما را به ویژگی های جدید مجهز می کند، باعث بهبود عملکرد آن می شود، به رفع باگ ها کمک می کند و از بروز هرگونه مشکل جلوگیری می کند. همچنین می توانید میزان روشنایی مانیتور و صفحه کلید خود را کاهش دهید، تا باتری کمتری مصرف شود. کمپانی اپل ابزارهای بهینه سازی بسیار خوبی را برای کمک به حفظ سلا17مت باتری ارائه می دهد، که استفاده از آن ها بسیار مفید است. در آخر توصیه می کنیم مک بوک خود را در حالت اتصال به برق رها نکنید و پس از اتمام شارژ، آن را از پریز برق جدا کنید.

 

علی ابراهیم پور
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *