ویژگی های دوربین سرفیس هاب 2 – دوربینی با هوش مصنوعی

دوربین سرفیس هاب 2

 مایکروسافت از دوربین سرفیس هاب 2 هوشمند خود رونمایی کرد. این دوربین قادر است با استفاده از قابلیت کادربندی مجدد خودکار خود، مشکلاتی مانند بهم ریختگی تصویر که معمولا در تصاویر دوربین های اتاق کنفرانس وجود دارد را برطرف نمایند.

دوربین سرفیس هاب 2 هوشمند قابلیت تشخیص چهره‌ها و بدن‌ها را دارد. از این رو می توانید مطمئن باشید تمام افراد حاضر در یک اتاق کنفرانس تا فاصله هشت متری برای دوربین قابل مشاهده هستند. دوربین هوشمند Surface Hub 2 با میدان دید 136 درجه ای خود، تقریباً تمام اتاق کنفرانس را پوشش می دهد. همچنین می‌تواند تصویر افرادی که در جلو دوربین هستند را در کنار افرادی که در پشت آن هستند، قرار دهد.

 

دوربین سرفیس هاب 2

تراشه داخلی دوربین

 

 

هوش مصنوعی دوربین سرفیس

تیم سازنده دوربین سرفیس پر قدرت 85 اینچی، برای ارتباط با آن، یک کامپیوتر (محاسبه گر) بسیار پیشرفته مدل هوش مصنوعی با قابلیت شناسایی نور ساخته اند. این دستگاه دارای توان محاسباتی داخلی یک ترافلاپ می‌باشد. این دوربین همچنین دارای برنامه اتو فریمینگ (کادربندی خودکار) است. از این رو شما قادر به مشاهده یک تصویر 4K هستید که از این نظر شبیه به یک وب کم به نظر می رسد.

در واقع تمام کارهای مربوط به هوش مصنوعی روی خود دوربین سرفیس انجام می‌شود و برای پردازش تصاویر به فضای ابری یا انتقال سیمی نخواهید داشت. این دوربین با استفاده از هوش مصنوعی، تمام داده‌ها را پردازش می‌کند و درباره برش تصویر تصمیم می‌گیرد. دوربین هوشمند سرفیس هاب 2 همچنین برای تنظیم تصویر و ایجاد تماس چشمی بسیار طبیعی‌تر عمل  می‌کند.

لنز دوربین سرفیس هاب 2 هوشمند

دوربین سرفیس هاب 2، دارای یک لنز 11 المنتی از جنس شیشه با قابلیت فوکوس فوق‌العاده شفاف است. این دوربین برای داشتن تصویر 4K، در پشت لنز خود از یک سنسور 12 مگاپیکسلی (4000 در 3000) با دیافراگم f/1.8 استفاده کرده است. به علاوه میدان دید لنز اصلی 184 درجه است. از این رو دوربین توان ثبت تصاویر پشت خود را نیز دارد.

هوش مصنوعی دوربین سرفیس هاب 2 هوشمند مایکروسافت با قابلیت تشخیص صورت و بدن خود، حتی می‌تواند افرادی که دائماً رو به دوربین نیستند را نیز شناسایی کند. همچنین با برخورداری از فناوری داخلی تولید داده های مصنوعی، قادر است تصاویری از افراد و چهره های مصنوعی تولید کند.

این دوربین هوشمند برای تشخیص حیوانات خانگی طراحی نشده است. با این وجود به شکل شگفت انگیزی قادر به تشخیص تفاوت نژاد، جنسیت، رنگ پوست، مدل مو و … افراد است.

 

دوربین سرفیس هاب 2

لنز دوربین Surface Hub 2

 

 

سخت افزار دوربین هوشمند Surface Hub 2 

در هر صورت، مایکروسافت دوربین سرفیس هاب 2 هوشمند خود را برای اینکه یک وب کم معمولی باشد، طراحی نکرده است. بلکه طراحی آن به طور خاص برای Hub انجام شده است. از این رو نمی‌توانید تنها با یک رایانه شخصی ویندوزی معمولی از ویژگی های بی نظیر آن به طور کامل بهره مند شوید. تمام ویژگی ها و محاسبات این دوربین از قبیل ارتفاع، زوایا و هوش مصنوعی آن برای تشخیص چندین نفر در فواصل دور و نزدیک دوربین طراحی شده اند. پس به سخت افزار قدرتمندی هم نیاز دارید.

Surface Pro X از ویژگی تماس چشمی مبتنی بر هوش مصنوعی نیز برخوردار شده است. عملکرد آن به نحوی است که علیرغم آنچه در طول تماس ویدیویی به آن توجه دارید، به نظر می رسد دائماً در حال برقراری تماس چشمی هستید. شایان ذکر است، شرکت اپل یک چنین ویژگی مشابهی را با نام FaceTime Attention Correction برای iOS 13 اضافه کرده است.

 

علی ابراهیم پور
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.