حالت S Mode در ویندوز 10 چیست؟ و چگونه می توان آن را غیر فعال کرد؟

غیر فعال کردن حالت S Mode

حالت S Mode چیست؟

در ابتدا میخواهیم به اینکه حالت S Mode چیست و چه کاربردی دارد بپردازیم.

ویندوز 10 در حالت S Mode یک سیستم عامل محدود و قفل شده است. در این حالت فقط می توانید برنامه ها را از Microsoft Store نصب کنید و تنها از Microsoft Edge به عنوان مرورگر استفاده نمایید.

در حالت S Mode امنیت دستگاه شما افزایش پیدا می کند و نمی توانید برنامه های مورد نظر خود را در آن نصب کنید به نوعی دستگاه شما مانند سیستم عامل ios در iPhone یا iPad است که به شما تنها باید برنامه های مورد نظر خود را از Apple Store نصب کنید.

همچنین هنگام استفاده از حالت S Mode مرورگروب Microsoft Edge از Bing به عنوان موتور جستجوی پیش فرض خود استفاده می کند، شما نمی توانید بدون خاموش کردن این حالت موتور جستجوی پیش فرض Bing را به Google یا مرورگر دیگری تغییر دهید.

اگر همه برنامه هایی که به آنها احتیاج دارید در Microsoft Store موجود است این حالت می تواند تجربه ایمنی برای شما باید به همین دلیل شرکت مایکروسافت در ابتدا این حالت را برای مدارس آماده کرده بود.

شما می توانید Microsoft Edge، Microsoft office، Apple iTunes، Spotify و سایر موارد موجود در Microsoft Store را اجرا کنید.

چگونه می توان حالت S را غیر فعال کرد؟

اگر می خواهید برنامه ای را نصب کنید که در Microsoft Store موجود نیست باید از حالت S Mode خارج شوید. باید توجه داشته باشید که خاموش شدن این حالت یک طرفه است اگر آن را خاموش کنید دیگر نمی توانید ویندوز 10 خود را به این حالت بازگردانید.

  • در دستگاه خود به Settings> Update and Security> Activation بروید.
  • در بخش Switch to Windows 10 Home یا Switch to Windows 10 Pro گزینه go to the Store را انتخاب کنید.( البته توجه کنید که اگر ویندوز شما به آپدیت نیاز دارد ابتدا آن را آپدیت کنید و سپس مراحل بالا را طی کنید.)
  • در صفحه Switch out of S mode که در Microsoft Store ظاهر می شود دکمه Get را انتخاب کنید پس از مشاهده پیام تایید در صفحه میتوانید برنامه های خارج از Microsoft Store را در سیستم خود نصب کنید.

 

اگر سئوالی در این زمینه داشتید می توانید با هماکاران ما در آرتل تماس حاصل نمایید.

 

منبع: support.microsoft.com

زهرا سلیمی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.