تعمیرات سرفیس پرو، سرفیس بوک و سرفیس استودیو

حل مشکل روشن نشدن سرفیس

سرفیس پرو (Surface pro) و سرفیس بوک (Surface Book) نگاه مینیمالیستی شرکت مایکروسافت به همراه شدن تبلت و لپ تاپ است. این دستگاه قدرتمند و ظریف آینده ویندوز و رویای مایکروسافت را با خود حمل می‌کند، اما مایکروسافت سرفیس هم گاهی مانند بقیه دستگاه‌های الکترونیکی نیاز به تعمیر و تعویض قطعات دارد، ولی بر خلاف بسیاری از دستگاه های الکترونیکی تعمیرات آن اصلا ساده نیست، زیرا تمام قطعات به هم فشرده شده و سعی برای حرارت دهی و یا فشار بیش از حد باعث شکسته شدن و آسیب دیدن قطعات آن خواهد شد. مهمترین چالش تعمیرات سرفیس پرو و سرفیس بوک و سرفیس لپ تاپ بازکردن آن بدون آسیب رساندن به قطعات داخلی است که کوچکترین خطایی در هنگام باز کردن منجر به از دست رفتن آن خواهد شد.

 

امکان تعمیر سرفیس در ایران

خوشبختانه در ایران امکان تعمیر سرفیس وجود دارد و حتی تعمیرات سرفیس پرو 3 که کمترین قطر را در میان انواع سرفیس‌ها به خود اختصاص داده است نیز ممکن شده است. البته هنوز هم بعضی از تعمیرات باید توسط خود شرکت مایکروسافت انجام شود و امکان ارائه آن در ایران نیست، اما بهتر است قبل از اینکه دست به دامن مایکروسافت شوید، با کارشناسان تعمیر سرفیس و سرفیس پرو تماس بگیرید. زیرا تعمیر این دستگاه در ایران بسیار ارزانتر تمام خواهد شد.

 

تعمیرات سرفیس پرو و سرفیس بوک | گارانتی آرتل

 

سرفیس چگونه تعمیر می‌شود؟

تعمیرات مایکروسافت سرفیس Surface به خصوص تعمیر سرفیس پرو 3 اصلا ساده نیست. پس خودتان آن را امتحان نکنید، زیرا دستگاه چند میلیونی شما از بین خواهد رفت. به طور مثال برای تعمیر سرفیس پرو 3 (Surface pro 3) که سخت‌ترین سرفیس برای تعمیر است؛ ابتدا لازم است که گوشه‌های سرفیس به نحو مطلوب (نه خیلی کم نه خیلی زیاد) حرارت داد شده و سپس با استفاده از وسیله‌ای مخصوص از سمت چپ سرفیس صفحه نمایشگر به آرامی و با فشار بسیار کم جدا شده و سپس قسمت زیرین آن که اتصالی بسیار مهم به مادربورد سرفیس دارد دوباره کمی حرارت دهی و جدا شود.

بعد از آن قسمت راست سرفیس و بالای سرفیس با دقت کافی برای آسیب نزدن به دوربین بلند خواهد شد. البته باید توجه داشته باشید که نحوه بلند کردن باید به گونه‌ای باشد که قسمت پایین تا حد امکان پس از جدا کردن صفحه به مادربرد نزدیک بماند تا دو سیم‌ زیر آن از صفحه نمایش جدا شود. البته تعمیر سرفیس پرو 6 (Surface pro 6) نیز مانند سرفیس پرو 3 (Surface pro 3) بسیار مشکل است و در رده دوم تعمیرات سخت سرفیس قرار می‌گیرد.

 

امکان تعمیر چه قسمت‌هایی از سرفیس در ایران وجود دارد؟

در ایران امکان تعویض و ارتقاء رم، هارد سرفیس به صورت اورجینال وجود دارد. همچنین تعویض تاچ اسکرین و نمایشگر صفحه نیز ممکن است. دوربین، باتری، مادربورد و سیستم تهویه مایکروسافت سرفیس نیز قابل تعمیر و تعویض هستند. ضمنا امکان نصب و به روز رسانی سیستم عامل سرفیس، بازیابی اطلاعات آن به صورت سخت افزاری و نرم افزاری و عیب یابی قطعات تمام مدل‌های سرفیس شامل Surface pro 3 ، Surface pro 4 ، Surface pro 5 و Surface pro 6 و همچنین سرفیس بوک موجود است. لازم به ذکر است که شما می‌توانید، برای دریافت راهنمایی بیشتر و پرسیدن سوال‌های خود با ما تماس بگیرید.

 

علی ابراهیم پور
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *