بررسی سرفیس لپ­ تاپ 3 (Surface Laptop 3)؛ مک بوکی با سیستم عامل ویندوز!

بررسی سرفیس لپ­ تاپ 3

آیا راجع به سرفیس لپ تاپ 3 شنیده ­اید؟ کافی است MacbookAir را تجسم کنید که توسط مایکروسافت تولید شده! امروزه کامپیوتر­های زیادی وجود دارند که مجهز به سیستم عامل Windows 10 می باشند و برخی از آنها بسیار عالی هستند. در این میان سرفیس لپ تاپ 3 توسط مایکروسافت ارائه شده که سازنده ویندوز نیز می باشد. این موضوع امتیازاتی به این لپ تاپ بخشیده است. در ادامه به بررسی سرفیس لپ­ تاپ 3 (Microsoft Surface Laptop 3) می ­پردازیم.

این محصول سومین مدل از سری لپ تاپ های Surface می باشد. مهم ترین تغییر، جنس فلزی بدنه است. به همین دلیل بسیار شبیه مک بوک شده است. در بررسی سرفیس لپ تاپ 3 ویژگی هایی وجود دارد که شما را قانع می ­­کند آن را جایگزین Macbook کنید. در بررسی سرفیس لپ تاپ 3، نکته مهم این که لپ تاپ های زیادی با Windows 10 وجود دارند ولی در این محصول می توانید از اپ هایی مانند اکسل در فضایی بسیار راحت، در کنار برنامه های دیگری که در حال اجرا هستند استفاده کنید.

هنگام بررسی سرفیس لپ تاپ 3  با استایل خاصی مواجه می شویم. بدنه آن از فلزی زیبا ساخته شده و این فلز جنسی جدید و گران قیمت دارد. به جزییات بسیار دقت شده و به عنوان مثال یک لبه نازک 0.4 میلیمتری بین صفحه نمایش و کیبورد قرار دارد که باعث سهولت باز کردن دستگاه می ­شود. همچنین لوگوی Microsoft با ظرافت بسیار پشت آن هک شده.

 

بررسی سرفیس لپ تاپ 3 در عملکرد

این لپ تاپ وزنی معادل 1.3 کیلوگرم دارد. به دلیل طراحی ظریف، می­ توان آن را به راحتی در کیف دستی قرار داد. مانند تمامی لپ تاپ­ های مایکروسافت، صفحه کلید آن از جنس محکمی ساخته شده و استفاده از کیبورد بسیار راحت است.

وجود تنها یک درگاه USB-C باعث شده که این محصول در زمینه ارتباطی، اندکی محدود شود. به ویژه اینکه مایکروسافت می توانست پورت مخصوص شارژ  را با یک درگاه USB جایگزین کند.

 

ویرایش متن راحت تر از همیشه

هنگام ویرایش اسناد، فونت ها به وضوح دیده و خوانده می­ شود. میزان روشنایی فوق العاده است و دقت رنگ بسیار بالا است. می­ توانید شب­ها تا دیروقت با این دستگاه کار کنید و اصلا نگران خستگی چشم نباشید.

 

استقامت معمولی باتری

در بررسی سرفیس لپ تاپ 3 تنها ایراد، نگهداری شارژ در حد معمولی است. اغلب لپ تاپ­ها بعد از یک ساعت نیاز به شارژ دارند که در این مدل این زمان کمتر است. اگر شما دائما تغییر مکان می دهید، همیشه باید شارژر همراه داشته باشید. هر چند در سایت مایکروسافت میزان شارژ با کاربری رایج، برای حدود 11.5 ساعت درج شده ولی در تست ها این میزان بسیار کمتر مشاهده شده.

 

بررسی سرفیس لپ­ تاپ 3

 

بررسی سرفیس لپ تاپ 3 در مشخصات پایه ­ای

این لپ تاپ با پردازنده corei5 و رم 8GB ارایه می شود که می توانید آن را به پردازنده corei7 و رم 16GB ارتقا دهید. اگر کامپیوتر شخصی ندارید این دستگاه می­ تواند رضایت شما را جلب کند. با این حال Surface Laptop3 نمی­ تواند برای کاربردهای حرفه ­ای مناسب باشد.

حرف آخر در بررسی سرفیس لپ­ تاپ 3

اکثر لپ تاپ­ های موجود، ظاهر را قربانی کاربرد می­ کنند. این مساله در مورد Surface Laptop3 صدق نمی کند. زیبایی در این دستگاه به اندازه کارآیی مورد توجه است. خرید این محصول با سیستم ویندوز بیانگر این نیست که چیزی از  Macbook کمتر دارید. هرچند اصلاحاتی مانند باتری و قدرت شارژ آن می­ تواند در آینده بهبود یابد.

 

علی ابراهیم پور
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.