روش های مؤثر افزایش عمر باتری آیفون و آیپد

افزایش عمر باتری آیفون و آیپد

چگونه طول عمر باتری آیفون و آیپد را افزایش دهیم؟

یکی از مشکلاتی که بیشتر افراد با آن روبرو هستند کاهش شارژ باتری آیفون و آیپد است. به دلیل ماهیت باتری های لیتیومی، به تدریج عمر باتری و توان شارژ دهی آن ها کاهش می یابد. در ادامه مطلب روش هایی را برای افزایش عمر باتری آیفون و آیپد به شما معرفی خواهیم کرد. پس با آرتل همراه باشید.

 

طریقه استفاده صحیح و افزایش عمر باتری آیفون و آیپد :

  1. شناسایی برنامه های پرمصرف و غیرفعالسازی آن ها

برنامه هایی که مصرف شارژ بالایی دارند عمر باتری را زودتر کاهش می دهند در بخش تنظیمات گوشی های آیفون گزینه باتری، تمامی برنامه ها با میزان مصرف باتری نشان داده می شود که می توانید این برنامه را غیر فعال و یا کاملاً حذف کنید و به این طریق درصدد افزایش عمر باتری آیفون و آیپد خود اقدام کنید.

  1. استفاده از حالت Low Power Mode

این حالت در گوشی های اپل در ذخیره سازی انرژی باتری تأثیر زیادی دارد. وقتی که شارژ گوشی به زیر ۲۰ درصد برسد تمامی دانلود ها متوقف و رفرش سازی اطلاعات برنامه ها در پس زمینه گوشی شروع می شود.

  1. کاهش سرعت خاموش شدن خودکار نمایشگر

بهتر از زمان خاموش شدن خودکار صفحه نمایش بر روی کوتاه ترین زمان ممکن باشد چون صفحه نمایش فعال بیشترین مصرف باتری را دارد. این شیوه نقش بسیاری در افزایش طول عمر باتری آیفون و آیپد دارد.

  1. غیر فعال سازی یا بهینه سازی عملکرد سرویس موقعیت مکانی

وقتی قابلیت موقعیت یابی برای برنامه فعال باشد این برنامه ها سعی می کنند با سرویس جی پی اس موقعیت مکانی آیفون را شناسایی کنند. غیر فعال سازی این سرویس در افزایش عمر باتری بسیار تأثیرگذار است.

  1. غیر فعال‌سازی قابلیت Push در ایمیل ها و فعال سازی حالت Fetch

برنامه ایمیل آیفون به محض دریافت اطلاعات از ایمیل نوتیفیکیشن ارائه می کند و این حالت Push عمر باتری را به مرور کاهش می دهد بجای این گزینه از قابلیت Fetch استفاده کنید و در بازه زمانی مشخصی اطلاعات ایمیل را دریافت کنید.

  1. کاهش نور صفحه و غیر فعال‌سازی وای فای و موبایل دیتا، استفاده از حالت هواپیما یا پرواز
  2. غیرفعالسازی رفرش خودکار برنامه ها در پس زمینه

بعضی از برنامه های گوشی های آیفون و آیپد به صورت خودکار، پیوسته در حال رفرش و به روز رسانی هستند که فعال‌سازی این مورد مصرف باتری را به شدت افزایش می دهد.

  1. کاهش انیمیشن ها

در سیستم های عامل ios جلوه های بصری زیادی وجود دارند که با غیر فعال‌سازی آنها عمر مفید باتری افزایش می یابد.

 

افزایش عمر باتری آیفون و آیپد

 

میزان عمر مفید باتری آیفون و آیپد

همان‌طور که گفته شد باتری های لیتیومی پس از مدتی عمر مفید آن ها کاهش می یابد. به عبارتی عمر مفید باتری آیفون و آیپد به حداقل می رسد و باید باتری عوض شود. در گوشی های جدید که سیستم عامل آن ها ios.11.3 باشد می توانند با مراجعه به تنظیمات گوشی به میزان عملکرد باتری و عمر مفید آن پی ببرند. از دیگر راه‌های تشخیص اتمام عمر باتری خاموش شدن ناگهانی و زود خالی شدن شارژ باتری است.

بسیاری از افراد فکر می کنند که با شارژ شدن آیفونی که ساعت ها به شارژر متصل بوده به باتری آسیب وارد شده است و یا اینکه گوشی که ۹۰ درصد شارژ دارد را دوباره به شارژر متصل کنیم این تداوم شارژ برای باتری مضر است در صورتی که هوشمندی بکار رفته در مدار این گوشی ها تمامی این نگرانی ها را رفع کرده است.

 

علی ابراهیم پور
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *