آموزش تعویض باتری قلم سرفیس

آموزش تعویض باتری قلم سرفیس | گارانتی آرتل

قلم سرفیس (Surface Pen)

قلم سرفیس یک ابزار بسیار کاربردی برای سرفیس پرو، سرفیس بوک، سرفیس لپ تاپ و سرفیس استودیو است که  انرژی خود را از باتری تغذیه می کند. قلم سرفیس به یک باتری از نوع AAAA مجهز است. در این مطلب قصد داریم به شما عزیزان آموزش تعویض باتری قلم سرفیس بدهیم.

در صورتی که مشاهده کردید که عملکرد قلم سرفیس شما متوقف شده، اصلا نگران نباشید، به دلیل اینکه ممکن است علت آن تمام شدن باتری قلم باشد. تعویض باتری قلم سرفیس کار دشواری نیست و ما میخواهیم در این مطلب به شما عزیزان نحوه تعویض باتری قلم سرفیس را آموزش دهیم.

در حال حاضر دو نوع  قلم سرفیس توسط مایکروسافت معرفی شده است، البته فرایند جایگزینی باتری، تنها با یک تفاوت جزئی، مشابه یکدیگر است. قلم سرفیس پرو ۳ و سرفیس ۳ به راحتی قابل باز شدن بود، اما قلم سرفیس جدید به این راحتی قابل باز شدن نیست.

 

تعویض باتری قلم سرفیس قدیمی (سرفیس 3 و سرفیس پرو 3)

در قلم قدیمی تر شما برای جایگزینی باتری نیاز به چرخاندن درپوش بالایی قلم دارید،

باتری AAAA را از بدنه قلم خارج کنید.

انتهای منفی باتری AAAA را درون قلم قرار دهید. انتهای منفی با علامت منفی (-) مشخص می شود.

سر درپوش بالای قلم را در داخل قلم قرار دهید و مجدداً آن را بچرخانید.

بر خلاف قلم سرفیس پرو ۴، در قلم سرفیس ۳ و پرو ۳، علاوه بر باتری AAAA که وظیفه تأمین انرژی لازم برای نوشتن قلم بر صفحه نمایش را دارد، دو باطری سکه‌ای دیگر نیز در انتهای قلم قرار گرفته که وظیفه تأمین برق مورد نیاز برای عملکرد بلوتوث و دکمه‌ی انتهای قلم را به عهده دارد. بنابراین اگر بلوتوث سرفیس، قلم را برای جفت شدن پیدا نمی‌کند، احتمالا نیاز به تعویض باتری بلوتوث سرفیس دارید. برای تعویض به صورت زیر عمل کنید.

۱- قسمت بالای قلم سرفیس را با چرخاندن باز و از قسمت پایین قلم سرفیس جدا کنید.

۲- با یک پیچ‌گوشتی چهارسو، محفظه باطری را در جهت خلاف عقربه‌های ساعت بپیچانید تا باز شود.

۳- باتری‌های قدیمی را برداشته و باتری‌های جدید را درون محفظه قرار دهید. سمت منفی باتری باید به طرف محفظه مشکی رنگ باتری باشد.

۴- محافظه باتری را به صورت عمود بگیرید تا باتری‌ها از داخل آن بیرون نیافتند. قسمت بالای قلم را بر روی محفظه باتری قرار داده و آن را بپیچانید تا محکم شود.

۵ – دو تکه‌ی قلم را مجددا به هم متصل کنید.

 

آموزش تعویض باتری قلم سرفیس | گارانتی آرتل

 

اکنون دکمه‌ی بالای قلم را ۷ ثانیه نگه دارید. روشن شدن چراغ سبز رنگ بین گیره‌ی قلم، نشان می‌دهد که شما در تعویض باتری‌ها موفق بوده‌اید.
حال مجددا قلم را با سرفیس خود جفت کنید.

تعویض باتری قلم سرفیس جدید (سرفیس پرو 4 به بالا)

در قلم سرفیس جدید برای اینکه بتوانيد آن را برای تعویض باتری AAAA باز کنید، بدنه آن را محکم گرفته و بعد قسمت بالایی آن را که گیره جیبی به آن متصل است را در جهت خلاف عقربه‎های ساعت کمی‎ بچرخانيد تا صدای آزاد شدن محور را بشنوید. حالا می‎توانید با دقت باتری AAAA را از آن خارج کنید.

 

نکته: اگر در قلم سرفیس جدید بخش انتهایی را اشتباه بچرخانید احتمال از کار افتادن قلم بسیار زیاد است.

 

آموزش تعویض باتری قلم سرفیس | گارانتی آرتل

 

آموزش تعویض باتری قلم سرفیس | گارانتی آرتل

 

باتری AAAA را از بدنه قلم خارج کنید.

انتهای منفی باتری AAAA جدید را درون قلم قرار دهید. انتهای منفی با علامت منفی (-) مشخص می شود.

 

آموزش تعویض باتری قلم سرفیس | گارانتی آرتل

 

سر درپوش بالای قلم را در داخل قلم قرار دهید و اینبار بخش انتهایی قلم سرفیس را با اندکی فشار در جهت عقربه­های ساعت بچرخانید

 

حدودا چند وقت یکبار باید باتری را جایگزین کرد؟

مایکروسافت می گوید قلم سرفیس (Surface Pen) یک سال با یک باتری کار خواهد کرد. با این حال، این میزان عمر به نوع استفاده شما از قلم سرفیس بستگی دارد، بنابراین همیشه برای اطمینان یک باتری یدکی همراه داشته باشید.

 

 

علی ابراهیم پور
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.