کار نکردن ایردراپ در مک بوک و آی مک

مشکل کار نکردن ایردراپ

در این مقاله قصد داریم به بیان چند روش موثر برای رفع مشکل کار نکردن ایردراپ در مک بوک یا آی مک بپردازیم. چنانچه شما نیز با این خطا مواجه شده و نمی توانید از طریق ایردراپ فایل های مورد نظر خود را ارسال یا دریافت نمایید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

 

چرا ایردراپ در مک بوک یا آی مک کار نمی کند

ایردراپ ابزاریست که با آن می توانید به سادگی تمام فایل ها‌، عکس ها و حتی ویدیوهای خود را بین دستگاه هایی که از  اپل پشتیبانی می کنند، انتقال دهید. با این وجود، گاهی با مشکل کار نکردن ایردراپ در مک مواجه می شویم. کاربرانی که برای اولین بار قصد استفاده از این ابزار را دارند بیشتر با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند. با این حال، کاربران قدیمی نیز گاهی تحت تاثیر مشکلات شبکه، iCloud و … با این ایراد مواجه می شوند.

 

اطمینان از مطابقت و سازگاری دستگاه با نسخه مورد استفاده

یکی از دلایلی که ممکن است باعث کار نکردن ایردراپ در مک شود، عدم تطابق دستگاه با نسخه مک مورد استفاده است. در این حالت باید مطمئن شوید که دستگاه های فرستنده و گیرنده هر دو از نسخه‌های 2012 یا جدیدتر مک بوده و از OS X Yosemite یا نسخه جدیدتر macOS پشتیبانی کنند. به علاوه، لازم است دستگاه گیرنده با ایردراپ سازگار باشد.

برای انتقال داده از مک به آیفون، باید از iPhone 5 یا نسخه بالاتری که از iOS 7 یا نسخه‌های جدیدتر نرم‌افزار iOS پشتیبانی کند، استفاده کنید. برای انتقال داده از مک به آیپد یا آیپاد نیز به دستگاه iPad 4 یا بالاتر و iPod نسل پنجم یا جدیدتر نیاز دارید.

 

اطمینان از روشن بودن وای فای و بلوتوث

یکی از دلایل دیگری که موجب کار نکردن ایردراپ در مک میشود، خاموش بودن یکی از آیتم های وای فای یا بلوتوث است. این ابزار به کمک بلوتوث دستگاه های نزدیک به خود را تشخیص داده و برای انتقال داده از وای فای استفاده می کند.

برای اطمینان از فعال بودن آنها Finder دستگاه مک خود را باز کرده و روی سربرگ ایردراپ در سمت چپ پنجره باز شده کلیک کنید. سپس روی گزینه Turn ON Wi-Fi and Bluetooth کلیک کنید.

 

مشکل کار نکردن ایردراپ

وای فای و بلوتوث را فعال کنید.

 

اجازه فعالیت ایردراپ در دستگاه های فرستنده و گیرنده

ابزار ایردراپ دو گزینه را برای اشتراک گذاری در اختیار شما خواهد گذاشت: فقط مخاطبین و همه. با این وجود گاهی انتخاب گزینه فقط مخاطبین موجب کار نکردن ایردراپ در مک می شود.

برای رفع این مشکل نیز می توانید دستگاه مک خود را باز کرده و روی سربرگ ایردراپ در سمت چپ پنجره باز شده کلیک کنید. سپس پس از پایین سمت راست پنجره، روی Allow me to be discovered by کلیک کرده و از منوی کشویی Everyone را انتخاب کنید. فعال بودن این آیتم را در دستگاه های فرستنده و گیرنده چک کنید.

 

مشکل کار نکردن ایردراپ

انتخاب گزینه همه در تنظیمات ایردراپ.

 

ورود هر دو دستگاه به iCloud

برای استفاده از گزینه فقط مخاطبین در ایردراپ لازم است دستگاه های فرستنده و گیرنده وارد iCloud شوند. به علاوه، لازم است هر دو دستگاه ID ایمیل یا شماره تلفن مرتبط با حساب های iCloud یکدیگر را در لیست مخاطبین خود داشته باشند.

خاموشی حالت Do Not Disturb

یکی از کارهای دیگری که باید برای جلوگیری از کار نکردن ایردراپ در مک انجام دهید، اطمینان از فعال نبودن این حالت در دستگاه است. برای این منظور از گوشه سمت راست در بالای صفحه روی Notifications کلیک کرده و آیتم Do Not Disturb را OFF کنید. این مورد را نیز برای هر دو دستگاه فرستنده و گیرنده بررسی نمایید.

 

مشکل کار نکردن ایردراپ

حالت مزاحم نشوید را خاموش کنید.

 

تنظیمات فایروال

بلاک شدن ارتباطات ورودی در تنظیمات فایروال دستگاه نیز یکی از دلایل دیگر بروز این مشکل است. برای رفع این مشکل از نوار منوی بالای صفحه روی آیکون اپل کلیک کرده و System Preferences را انتخاب کنید.

 

مشکل کار نکردن ایردراپ

تنظیمات سیستم را انتخاب کنید.

 

در پنجره باز شده، روی آیکون Security & Privacy کلیک کرده و در پنجره بعد از سربرگ فایروال روی گزینه Firewall Options بزنید.

 

مشکل کار نکردن ایردراپ

رفع بلاک شدن ارتباطات ورودی.

 

در پنجره بعدی، تیک داخل کادر کنار Block all incoming connections را بردارید و سپس OK کنید.

 

مشکل کار نکردن ایردراپ

تیک را برداشته و تغییرات را ذخیره کنید.

 

 حالت Sleep

کار نکردن ایردراپ در مک می تواند به دلیل ایجاد حالت Sleep در زمان انتقال فایل نیز اتفاق بیفتد. برای جلوگیری از این مشکل از مسیر Apple > System Preferences > Energy Saver گزینه Prevent computer from sleep automatically when the display is off  را در پنجره باز شده انتخاب کنید.

 

مشکل کار نکردن ایردراپ

جلوگیری از ایجاد حالت Sleep.

کلیدواژه : آی مکاپلمکمک بوک
علی ابراهیم پور
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.