نحوه پاک کردن کش مرورگر سافاری در مک چگونه است؟

پاک کردن کش مرورگر سافاری در مک

اگر این مرورگر یعنی مرورگر سافاری در مک بوک شما به کندی کار می کند و در بارگذاری این صفحات با مشکلاتی مواجه هستید. پاک کردن کش مرورگر می تواند در جهت بر طرف کردن این مشکل به شما کمک کند. در ادامه این مقاله در خصوص نحوه پاک کردن کش مرورگر سافاری در مک توضیحاتی ارائه می شود. پس با ما همراه باشید.

مانند تمامی مرورگر های مورد استفاده در مک هر موردی که در این قسمت سرچ می شود در قسمت کش مرورگر ذخیره می شود تا برای دستیابی دوباره به آن اطلاعات بتوانید اقدام نمایید. این ویژگی در مرورگر سافاری در مک برای دستیابی سریع به اطلاعات قبلی استفاده می شود. به طور کلی ممکن است حافظه پنهان در مرورگر طی گذر زمان خراب و یا فرسوده شود در این صورت بارگذاری صفحات وب با کندی همراه می شود.

برای پاک کردن کش مرورگر باید به قسمت Clear Browser Cache مراجعه کنید

گزینه پاک کردن کش مرورگر در مک در قسمت توسعه این منو قرار دارد. اما این مورد به صورت پیش فرض در مک وجود ندارد. برای نمایان کردن این مورد به گزینه Develop در مک بروید و آن را فعال کنید. بعد از فعال کردن این مورد وارد قسمت توسعه در مک شوید و گزینه Clear Cache را انتخاب نمایید.

 

مراحل مورد نیاز در خصوص پاک کردن حافظه کش مک به شرح ذیل می باشد

همانطور که در بالاتر ذکر کردیم در ابتدا باید گزینه توسعه را در مک فعال کنید. و از این گزینه برای پاک کردن حافظه کش اقدام نمایید.

1. در ابتدا مرورگر سافاری را باز کنید. روی نوار سافاری در قسمت منوی بالا کلیک کنید. از قسمت کشویی گزینه Preferences را انتخاب نمایید.

 

پاک کردن کش مرورگر سافاری در مک

 

2. Safari Preferences را در مک باز کنید.

3. در صفحه بعد به قسمت Advanced بروید. گزینه Show Develop Menu in Menu Bar را انتخاب نمایید.

 

پاک کردن کش مرورگر سافاری در مک

 

4. بر روی گزینه Develop در قسمت بالای مک کلیک کنید.

5. گزینه Empty Caches را انتخاب نمایید.

 

پاک کردن کش مرورگر سافاری در مک

 

با انجام مراحل بالا مرورگر کش شما به صورت کامل پاک می شود.

یک راه آسان دیگر برای پاک کردن کش مرورگر سافاری در مک وجود دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد. می توانید با استفاده از کلید میانبر صفحه کلید اقدام به پاک کردن کش مرورگر سافاری نمایید.

برای این کار از دکمه های ترکیبی در کیبورد استفاده نمایید. با استفاده از فشردن دکمه های CMD + ALT + E می توانید این کار را انجام دهید. اگر در به خاطر سپردن این دکمه ها مشکل دارید می توانید با مراجعه به منوی Develop طبق روش اول نسبت به پاک کردن کش مرورگر مک خود اقدام نمایید.

با استفاده از این دو راه به راحتی می توانید نسبت به پاک کردن کش مرورگر سافاری در مک اقدام نمایید.

امیدواریم با مطالعه این مطلب سوالات شما در زمینه نحوه پاک کردن کش مرورگر سافاری در مک به طور کامل رفع شده باشد.

علی ابراهیم پور
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.