شایع‌ترین مشکلات سرفیس پرو 4 و راه کارهای برطرف کردن آن

مشکلات سرفیس پرو 4

هیچ چیز به اندازه‌ی عدم کارایی کامپیوتر خسته کننده نیست. کوچک‌ترین مشکلات می‌توانند ساعت‌ها از وقت با ارزش شما را هدر دهند. چه بسا این مشکلات در جلسه‌های مهم کاری یا در حین ارائه چقدر می‌توانند خجالت آور باشند. بروز مشکل و ایراد در هر دستگاهی امکانپذیر است و چیز عجیبی نیست. هر محصولی با هر برندی ایراداتی دارد که دیر یا زود خود را نمایان می‌کند. محصولات سرفیس مایکروسافت نیز از این قاعده مستثنی نیستند. در ادامه لیستی از شایع‌ترین مشکلات سرفیس پرو 4 و راهکارهای برطرف کردن آن را گردآوری کرده‌ایم.

 

کند شدن سرفیس پرو 4

یکی از شایع‌ترین مشکلات سرفیس پرو 4 کند شدن دستگاه و هنگ کردن مداوم آن است. عوامل متفاوتی در بروز چنین مشکلی دخیل هستند.

  • برای برطرف کردن این مشکل بهتر است با بستن تمام برنامه‌های در حال اجرا بر روی دستگاه شروع کنید. در صورتی که با این کار سرعت سرفیس پرو 4 بهبود یابد به معنای اشغال بیش از حد رم دستگاه توسط برنامه‌های در حال اجراست. بنابراین باید از باز کردن چندین برنامه به طور همزمان خودداری کنید. همچنین می‌توانید با ارتقا ظرفیت رم دستگاه سرعت آن را افزایش دهید.
  • پر شدن فضای دیسک حافظه داخلی دستگاه دلیل دیگری برای کاهش سرعت است. تا جای ممکن فایل‌های غیر ضروری را از روی دستگاه پاک کنید. همچنین می‌توانید با استفاده از قابلیت Disk Cleanup ویندوز کمی از فضای دیسک را خالی کنید. توجه داشته باشید که پس از حذف فایل‌های اضافی سطل بازیافت را نیز خالی نمایید.
  • یکی دیگر از دلایل کند شدن سرفیس پرو 4 ناشی از مشکلات سیستم عامل است. سیستم عامل ویندوز پس از استفاده طولانی مدت کند می‌شود. دلیل این کاهش سرعت می‌تواند نصب و پاک کردن مداوم نرم افزارها، آلوده شدن ویندوز به ویروس و هر عاملی که به سیستم عامل صدمه وارد کند باشد. برخی از ویروس‌ها با به کار گرفتن پردازنده دستگاه سرعت سیستم را به طرز قابل توجهی کاهش می‌دهند. از این رو بهتر است هر از چند گاهی اقدام به تعویض ویندوز و ریکاوری آن نمایید.

 

مشکلات سرفیس پرو 4

از شایع‌ترین مشکلات سرفیس پرو 4 می‌توان به کند شدن دستگاه و هنگ کردن مداوم آن اشاره کرد.

 

عمل نکردن تاچ دستگاه سرفیس پرو 4

یکی دیگر از مشکلات سرفیس پرو 4 درست عمل نکردن صفحه لمسی یا به طور کلی عدم پاسخگویی تاچ دستگاه است.

  • در صورتی که تاچ دستگاه به درستی عمل نمی‌کند با تمیز کردن صفحه نمایش و برطرف نمودن چربی‌ها از روی آن شروع کنید.
  • شاید عجیب به نظر برسد، اما دستگاه‌های الکترونیکی مجاور می‌توانند در نمایشگر سرفیس پرو 4 اختلال ایجاد کنند. پس باید آنها را خاموش کنید تا از وجود یا عدم وجود اختلال‌های ناخواسته اطمینان حاصل کنید.
  • با استفاده از صفحه کلید و مراجعه به لوگوی ویندوز و انتخاب گزینه Power و کلیک بر روی Restart دستگاه را راه اندازی مجدد کنید.
  • در صورت عمل نکردن صفحه لمسی و صفحه کلید به طور همزمان احتمال هنگ یا فریز شدن دستگاه نیز وجود دارد. با نگه داشتن دکمه Power به مدت 30 ثانیه دستگاه را خاموش کنید. سپس کلیدهای افزایش صدا و Power را به طور همزمان بفشارید و به مدت 15 ثانیه نگه دارید. پس از حدود 10 ثانیه مجددا کلید پاور را فشار دهید تا دستگاه مجددا راه اندازی شود.
  • ممکن است صفحه لمسی سرفیس پرو 4 از کالیبراسیون خارج شده باشد. عدم کالیبراسیون صفحه لمسی به طبع موجب عملکرد نادرست آن می‌شود. برای تنظیم مجدد تاچ دستگاه کافیست عبارت Calibrate را در قسمت جستجوی ویندوز تایپ کرده و در قسمت نتایج عبارت Calibrate the screen for pen or touch input را انتخاب نمایید. پس از باز شدن صفحه کالیبراسیون بر روی گزینه Reset و سپس Yes کلیک کنید تا آزمایش کالیبراسیون مجدد شروع گردد.

 

مشکلات سرفیس پرو 4

در صورت عمل نکردن صفحه لمسی و صفحه کلید به طور همزمان احتمال هنگ دستگاه وجود دارد.

 

عدم چرخش صفحه نمایش

در برخی مواقع با چرخاندن سرفیس پرو 4، تصویر ثابت می‌ماند و با چرخش دستگاه منطبق نمی‌شود. برای حل این مشکل ابتدا از قسمت Action Center از خاموش بودن Rotation Lock اطمینان حاصل کنید. در صورت اتصال صفحه کلید ممکن است گزینه Rotation Lock قابل مشاهده نباشد. پس بهتر است صفحه کلید را از دستگاه جدا نمایید. صفحه کلید سرفیس پرو 4 بر قابلیت چرخش صفحه نمایش تاثیر می‌گذارد. بنابراین در حین اتصال صفحه کلید به دستگاه قابلیت چرخش صفحه می‌تواند دچار اختلال شود.

 

از کار افتادن صفحه کلید Type Cover

عدم پاسخگویی صفحه کلید و صفحه لمسی به طور همزمان نشان دهنده هنگ کردن دستگاه است. برای حل این مشکل کافیست دکمه پاور را نگه دارید تا دستگاه خاموش شود. پس از خاموش شدن دستگاه مجددا آن را روشن کنید. اما در صورتی که تاچ دستگاه به درستی کار می‌کند، صفحه کیبورد را جدا کرده و با استفاده از قابلیت لمسی دستگاه آن را راه اندازی مجدد نمایید. پس از بارگذاری کامل سیستم عامل، صفحه کلید را به سرفیس پرو 4 متصل کنید. با این کار به احتمال زیاد مشکل عدم پاسخگویی صفحه کلید برطرف می‌شود. در صورتی که مشکلات سرفیس پرو 4 ادامه داشت می‌توانید از طریق قابلیت Update & Security موجود در منو Settings اقدام به بروزرسانی درایور صفحه کلید نمایید. در برخی مواقع نرم افزار درایور صفحه کلید ناخواسته غیر فعال می‌شود.

 

مشکلات سرفیس پرو 4

عدم شناسایی صفحه کلید توسط سرفیس ممکن است با راه اندازی مجدد دستگاه برطرف گردد.

 

عدم شناسایی Windows Hello سرفیس

Windows Hello قابلیتی است که با استفاده از تشخیص چهره فرایند Log in به ویندوز را مدیریت می‌کند. یکی از مشکلات سرفیس پرو 4 عدم شناسایی چهره توسط قابلیت Windows Hello است. برای حل این مشکل و تسهیل فرایند Windows Hello منوی Start را باز کرده و Setting را انتخاب نمایید. سپس گزینه Accounts و بعد Sign In Options را انتخاب کنید. حال با انتخاب گزینه کالیبراسیون مجدد و دنبال کردن مراحل آن می‌توانید قابلیت Windows Hello را بهبود ببخشید.

 

مشکلات سرفیس پرو 4

با کالیبراسیون مجدد می‌توانید قابلیت Windows Hello را بهبود بخشید.

 

قطع شدن صدای سرفیس پرو 4

برای اطمینان از قطع بودن صدا، دکمه افزایش صدا بر روی صفحه کلید سرفیس پرو 4 را فشار دهید. توجه داشته باشید که برخی از برنامه‌ها کنترل صدای مخصوص به خود را دارند. از این رو در صورتی که فقط در یک برنامه خاص مشکل پخش صدا دارید سعی کنید از طریق یافتن کنترل صدای همان برنامه مشکل را حل کنید. اما اگر صدای سرفیس پرو 4 به طور کلی قطع شده است می‌توانید با راه اندازی مجدد دستگاه این مشکل را برطرف نمایید. همچنین با بروزرسانی دستگاه مشکل عدم شناسایی درایور صدا حل خواهد شد. پس از بروزرسانی و راه اندازی مجدد سرفیس، به دستگاه مهلت دهید که بروزرسانی را به طور کامل تکمیل نماید. این فرایند ممکن است کمی زمانبر باشد. در نتیجه آداپتور دستگاه را به سرفیس متصل نگه دارید و از جدا نمودن آن یا خاموش کردن دستگاه خودداری کنید.

 

مشکلات سرفیس پرو 4

با بروزرسانی دستگاه مشکل عدم شناسایی درایور صدا حل خواهد شد.

 

منبع: www.digitaltrends.com

 

علی ابراهیم پور
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.