سیکل باتری مک بوک

باتری سرفیس

اگر قصد خرید یک مک بوک اپل را داشته باشید، یکی از مهم ترین مسائلی که باید به آن توجه کنید سیکل یا سایکل باتری مک بوک آن است. ممکن است بپرسید اصلا سیکل باتری مک بوک چیست؟ با ما همراه باشید تا مفهوم سیکل باتری مک بوک و روش به دست آوردن آن را به شما توضیح دهیم.

این روزها که قیمت اجناس الکترونیکی بسیار بالا رفته ، خرید لوازم دست دوم بسیار رونق بیشتری نسبت به قبل پیدا کرده است. در هنگام خرید لوازم الکترونیکی دست دوم، بسیار اهمیت دارد که گفته های فروشنده با وضعیت واقعی دستگاه هم خوانی داشته باشد.

 

سیکل یا سایکل باتری مک بوک چیست؟

شاید در لحظه ی اولی که عبارت «سیکل باتری» به گوشتان می رسد، تصور کنید منظور از این سیکل تعداد دفعاتی است که دستگاه خود را شارژ کرده اید، اما در واقع این تعریف درست نیست و شما هربار که نیاز به شارژ دستگاه پیدا می کنید، حتما از ۱۰۰ درصد باتری آن استفاده نکرده اید.

ممکن است شما در طی دو روز، دو بار نصف باتری مک بوک خود را استفاده کنید و دستگاه را شارژ کنید، اما این دو دفعه تخلیه محسوب نمی شود و تنها یکبار شمرده می شود. سیکل باتری مک بوک تعداد دفعات تخلیه ی باتری دستگاه است. هربار که شما در طی چند روز ۱۰۰ درصد باتری دستگاه خود را استفاده کنید، یک بار تخلیه ی باتری مک بوکتان رخ داده است.

در مک بوک ها سیکل باتری هر مدل با مدل دیگر متفاوت است و اگر مدل مک بوکی که قصد خرید آن را دارید در این لینک پیدا کنید، سیکل مربوط به آن را می توانید پیدا کنید.

حتی اگر قصد خرید دستگاه دست دوم نداشته باشید، برای آنکه بدانید چه زمانی باید نسبت به تعویض باتری مک بوکتان اقدام کنید نیز نیاز دارید بتوانید سایکل باتری مک بوک را پیدا کنید.

برای پیدا کردن اطلاعات مربوط به باتری مک بوکتان، از جمله سیکل باتری آن به روش زیر عمل کنید:

  • دکمه ی Option را نگه دارید و روی منوی اپل () کلیک کنید. سپس System Information. را انتخاب کنید.

در زیر بخش Hardware  موجود در پنجره ی System Information، Power را انتخاب کنید. وضعیت فعلی سیکل باتری دستگاه در لیست Battery Information موجود است.

 

سیکل باتری مک بوک | گارانتی آرتل

 

با پیدا کردن سایکل باتری مک بوک شخصی تان یا دستگاهی که قصد خریداری آن را دارید، می توانید از وضعیت سلامتی باتری آن به خوبی و از منبع معتبری باخبر شوید.

با وجود آنکه تعداد سیکل باتری مک بوک های مختلف متفاوت است، اما باید بدانید هیچ یک از کامپیوترهای ساخت کمپانی اپل سیکلی بیشتر از ۱۰۰۰ بار ندارند که این اعداد را در لینکی که پیشتر به شما معرفی شد می توانید مشاهده کنید.

در صورتی که باتری مک بوک شما ضعیف شده است و یا مشکلی برای مک بوک شما پیش آمده است که نیاز به تعمیر آن دارید واحد تعمیرات مک بوک شرکت آرتل در خدمت شماست.

علی ابراهیم پور
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.