چگونه سلامت باتری مک بوک را بررسی کنیم؟

سلامت باتری مک بوک

یکی از مهمترین قطعات سخت افزاری که در مک بوک ایر یا مک بوک پرو تعبیه شده باتری این دستگاه ها است. اپل باتری های مک بوک خود را به طوری طراحی کرده است که برای مدت طولانی دوام بیاورند.در این مقاله قصد داریم تا مراحل بررسی سلامت باتری مک بوک را به شما کاربران عزیز آرتل نشان دهیم. پس برای اینکه متوجه شوید عمر باتری مک بوک ایر یا مک بوک پرو شما به چه میزان است، با ما همراه باشید.

خوشبختانه باتری مک بوک پرو یا مک بوک ایر طوری توسط اپل طراحی شده اند که حداقل سیکل شارژ یا چرخه شارژی که برای آنها تعیین شده است را دوام می آورد. برای مک بوک های تولید شده در دهه گذشته، و یا بهترین مک بوک های موجود در بازار امروز، سیکل شارژ مورد انتظار 1000 است.

(هر چرخه شارژ یا سیکل شارژ لزوماً به معنای یک بار شارژ شدن دستگاه نیست. بلکه، یک چرخه شارژ زمانی اتفاق می افتد که از تمام توان باتری خود استفاده کنید.)

 

عملکرد باتری

همانطور که از باتری مک بوک پرو یا مک بوک ایر خود استفاده می کنید، عملکرد آن به آرامی شروع به کاهش می کند. زمانی که این عدد (سلامت باتری) به 80 درصد رسید،کمپانی اپل می گوید باتری مک بوک شما به حداکثر تعداد چرخه خود رسیده است و باید تعویض شود.

 

بررسی سلامت باتری مک بوک 

برای تعیین سلامت نهایی باتری مک بوک مراحل زیر را انجام دهید :

  • کلید “Option” را در مک بوک پرو یا مک بوک ایر خود نگه دارید و همچنین روی منوی “Apple” در سمت چپ بالای نوار منو کلیک کنید.
  • اطلاعات سیستم یا “System Information” را انتخاب کنید.

 

سلامت باتری مک بوک

 

  • “Power” را در سمت چپ صفحه اطلاعات انتخاب کنید.
  • اطلاعات باتری مک بوک در صفحه ای که برای شما به نمایش در آمده است را می توانید مشاهده کنید.

سلامت باتری مک بوک

 

علی ابراهیم پور
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.