بررسی و رفع مشکل لرزش تصویر یا پرش تصویر سرفیس پرو 4

مشکل پرش تصویر در سرفیس پرو 4

 رفع مشکل پرش تصویر سرفیس پرو 4

بسیاری از کاربران گزارش پرش تصویر در سرفیس پرو 4 خود را داده اند که این مشکل برای آنها بسیار ناراحت کننده است، حتی برخی از آنها سعی می کنند سرفیس پرو 4 خود را در فریزر قرار دهند تا به طور موقت مشکل را حل کنند. اگر این مشکل را در صفحه نمایش سرفیس پرو 4 خود مشاهده کرده اید نگران نباشید می توانید آن را برطرف کنید.

چرا سرفیس پرو 4 من پرش تصویر دارد؟

بهترین دلیل ممکن برای مشکل پرش تصویر در سرفیس پرو 4 می تواند ایراد سخت افزاری باشد، و این اتفاق برای برخی از دستگاه های خاص اتفاق می افتد نه در تمامی سرفیس پرو های 4. از این رو شرکت مایکروسافت یک راه حل جایگزین ارائه داده است که به شما امکان این را می دهد که پس از 3 سال سرفیس پرو 4 خود را عوض کنید.

قبل از تماس با کارشناسان آرتل برای رفع شکل پرش تصویر سرفیس 4 خود مراحل زیر را طی کنید.

1- عیب یابی مشکلات نرم افزاری:

اگر سرفیس پرو 4 شما پرش تصویر دارد، ابتدا باید اجزای سخت افزاری را بررسی کنید.

  • برای جلوگیری از تداخل امواج الکترو مغناطیسی، لپ تاپ خود را در فضایی باز قرار دهید و یا در فضا های بسته مطمئن شوید که هیچ جسم آهنربایی در اطراف دستگاه شما قرار ندارد.
  • یک بررسی ساده اینکه از اتصال صحیح کابل های سرفیس پرو 4 به صفحه مانیتور خود مطمئن شوید. اگر کابل اتصال دستگاه شما شل باشد با مشکل پرش تصویر مواجه خواهید شد.

2-ویندوز سرفیس خود را آپدیت کنید:

مایکروسافت طی یک بیانیه ی رسمی این مشکل را Scramble نامیده است که یک مشکل نرم افزاری است، که تنها سرفیس پرو 4 است که با این مشکل مواجه است.

قبل از اینکه به تعویض ال سی دی سرفیس خود فکر کنید، ابتدا ویندوز لپ تاپ خود را آپدیت کنید، امیدواریم با این کار بتوانید مشکل پرش تصویر سرفیس پرو 4 خود را برطرف کنید.

3-تغییر میزان Screen refresh rate:

Screen refresh rate دستگاه شما در سرعت انتقال اطلاعات ورودی صفحه نمایش دستگاه شما تاثیر دارد، بنابراین می توانید برای رفع مشکل پرش تصویر در سرفیس پرو 4 مقدار screen refresh rate را تغییر دهید، در ادامه به آنچه که باید برای حل این مشکل انجام دهید می پردازیم.

  • بر روی قسمت خالی صفحه نمایش خود راست کلیک کنید و بر روی Display Settings کلیک کنید.

 

پرش تصویر در سرفیس پرو 4

 

  • به قسمت Advanced display settings در قسمت Settings بروید.

 

مشکل پرش تصویر در سرفیس پرو 4

 

  • برو روی Display adapter properties for Display 1 کلیک کنید.

 

سه راه حل کلیدی برای مشکل پرش تصویر در سرفیس پرو 4

 

  • در پنجره های بالا بر روی گزینه Monitor کلیک کنید و 60 Hertz را از قسمت Screen refresh rate انتخاب کنید و گزینه Apply زا انتخاب کنید و سپس OK را بزنید.

رفع مشکل پرش تصویر در سرفیس پرو 4

نکته تخصصی:

درایو گرافیکی خود را به روز کنید.

توجه داشته باشید که مایکروسافت ادعا می کند با به روزرسانی فریمور یا به روز رسانی درایور، مشکل پرش تصویر سرفیس پرو 4 بر طرف نمی شود.

با این حال اگر در سرفیس پرو 4 خود با مشکلات مربوط به صفحه نمایش مانند نقص گرافیکی بازی رو به رو هستید می توانید درایو گرافیکی خود را به روز کنید.

راه حل 1: به صورت دستی

می توانید به وبسایت سازنده بروید و آخرین نسخه درایو کارت گرافیک خود را بارگزاری و نصب کنید که این به مهارت و زمان رایانه ای نیاز دارد.

راه حل 2: به صورت خودکار

اگر وقت و زمان انجام این کار را به صورت دستی ندارید میتوانید آن را به صورت خودکار با برنامه Driver Easy انجام دهید.

Driver Easy به طور خودکار سیستم شما را تشخیص می دهد و درایور صحیح آن را پیدا می کند. نیازی نیست که بدانید کامپیوتر شما دقیقا چه سیستمی را اجرا می کند و همچنین در هنگام نصب نیز نگران رخ دادن اشتباه نباشید.

  • برنامه Drive Easy را دانلود و سپس نصب کنید.
  • Driver Easy را رجرا کنید و روی دکمه Scan now کلیک کنید. سپس Driver Easy رایانه شما را اسکن کرده و درایورهای مشکل دار را شناسایی می کند.

بررسی پرش تصویر در سرفیس پرو 4

  • روی دکمه به روز رسانی کنار کارت گرافیک مشخص شده کلیک کنید تا نسخه صحیح درایور آنها به صورت خودکار بارگیری شود. (می توانید این کار را با نسخه رایگان آن انجام دهید.)

یا روی به روزرسانی همه کلیک کنید تا نسخه صحیح تمام درایوهای از دست رفته یا قدیمی در سیستم شما به طور خودکار بارگیری و نصب شود. (این امر به نسخه pro احتیاج دارد.)

پرش تصویر یا لرزش تصویر در سرفیس پرو 4

  • رایانه خود را مجددا راه اندازی کنید و ببینید آیا صفحه نمایش آن به درستی کار می کند یا نه؟

اگر تمامی این راه ها را طی کردید و کمک کننده نبودند با تیم پشتیبانی آرتل با واحد تعمیرات سرفیس گارانتی آرتل تماس بگیرید.

 

منبع: www.drivereasy.com

زهرا سلیمی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.