راهنمای تنظیمات قلم سرفیس در ویندوز 11

قلم سرفیس در ویندوز 11

قلم سرفیس؛ محصولی بی نظیر از کمپانی مایکروسافت

راهنمای تنظیمات قلم سرفیس در ویندوز 11 از آن دسته مطالب به درد بخوری است که خیلی ها در به در به دنبالش می گردند! سرفیس پن که از آن تحت عنوان قلم نوری مایکروسافت نیز یاد می شود، یکی از کاربردی ترین ابزارهای جانبی لپتاپ های مایکروسافت سرفیس می باشد. این گجت محبوب یک قلم خازنی حساس به فشار دست است که سازگاری آن با رایانه های شخصی مایکروسافت همه را به تعجب واداشته است. تا چه اندازه با رایانه های شخصی مایکروسافت سرفیس آشنایی دارید؟!

رایانه های شخصی مایکروسافت سرفیس رایانه هایی سبک و قابل حمل هستند که از صفحه نمایشی تمام لمسی برخوردار می باشند. کارایی این دستگاه هایِ بهره مند از سیستم عامل ویندوز، بسیار مشابه تبلت بوده و هدف مایکروسافت از تولید آن‌ها ادغام تبلت و لپتاپ در یک دستگاه عنوان شده است. جالب است بدانید که این دسته از محصولات مایکروسافت فاقد صفحه کلید بوده و از طریق لمس دست یا قلم های لمسی و خازنی کار می کنند.

اکثر قلم های خازنی موجود در بازار ساده و فاقد کارایی آنچنانی هستند. این موضوع کمپانی مایکروسافت را بر آن داشته که به تولید قلم های سرفیس روی بیاورد. برخی از مهم ترین ویژگی های این قلم بی نظیر عبارتند از:

  • طراحی ارگونومیک
  • تشخیص فشار دست
  • حساسیت به زاویه نگهداری
  • شخصی سازی شده برای تبلت های میکروسافت

 

آشنایی با تنظیمات قلم سرفیس در ویندوز 11

تنظیمات نحوه استفاده از قلم سرفیس در ویندوز 11

برای استفاده از قلم سرفیس در ویندوز 11 مراحل زیر را یکی پس از دیگری انجام دهید:

گام نخست: مسیر زیر را بپیمایید:

Start / Settings / Devices / Add Bluetooth or other device / Bluetooth

گام دوم: دکمه بالای قلم خود را به مدت 5 تا 7 ثانیه فشار داده و نگه دارید تا LED سفید رنگ شروع به چشمک زدن کند. این کار موجب روشن شدن حالت جفت شدن بلوتوث می شود.

گام سوم: قلم خود را برای جفت شدن با مایکروسافت سرفیس انتخاب نمایید. به همین راحتی می توانید با خیال راحت از قلم جادویی تان استفاده کنید!

 

تنظیمات دریافت منوی قلم سرفیس در ویندوز 11

آیا قلم سرفیس دارید و می خواهید منوی قلم را بر روی صفحه نمایش مایکروسافت سرفیس خود مشاهده نمایید؟!

برای این کار کافیست روی صفحه نمایش ضربه بزنید. خواهید دید که منوی قلم در گوشه تسک بارتان ظاهر می گردد!

تنظیمات قلم نوری در ویندوز 11

 

تنظیمات کالیبره کردن قلم سرفیس در ویندوز 11

برای شروع Control Panel را باز کرده و گزینه Tablet PC Settings را انتخاب کنید. البته می توانید کلید ویندوز را زده و عبارت Calibrate را تایپ نمایید. اکنون گزینهCalibrate the screen for pen or touch input را انتخاب کنید و تمام!

تنظیمات فعالسازی Pen and Touch در ویندوز 11

برای این کار کافیست عبارت Device Manager را در کادر جستجوی موجود در تسک بار تایپ نموده و منتظر نمایش آن بمانید. حال بر روی Device Manager کلیک نموده و فلش کنار Human Interface device را انتخاب کنید. اکنون وقت انتخاب صفحه لمسی سازگار با HID است و پایان این بخش از تنظیمات قلم سرفیس در ویندوز 11!

 

علت کار نکردن قلم سرفیس چیست؟!

اگر قلمتان را با دستگاه جفت کرده اید، اما کار نمی کند، این قسمت از تنظیمات قلم سرفیس در ویندوز 11 را از دست ندهید!

به احتمال زیاد مشکل کار نکردن قلم از باتری آن نشأت می گیرد. برای اطمینان از این موضوع مسیر زیر را پیموده و سپس قلم خود را برای مشاهده سطح باتری پیدا کنید:

Start / Settings / Devices / Bluetooth & other devices

اگر باتری کم است یا شارژ ندارد، ممکن است لازم باشد باتری خود را تعویض نموده و یا شارژ کنید. در این صورت مشکل حل شده و قلم سرفیس شروع به کار خواهد کرد!

 

علی ابراهیم پور
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.